09 września 2019

Kazimierz Dolny to niewątpliwie jedno z najbardziej urokliwych miasteczek w Polsce, które cieszy się nieprzemijającą popularnością wśród turystów. Jego zabytkowe kamieniczki, wyjątkowa atmosfera i otoczenie malowniczej przyrody sprawia, że przyjeżdżając tutaj, mamy wrażenie, jakby czas stanął w miejscu. Jeśli i Wy pragniecie poczuć aurę tego niezwykłego miasta, przeczytajcie krótki przewodnik po najważniejszych atrakcjach miejscowości, przygotowany przez  Król Kazimierz Hotel & SPA, a potem ruszajcie na zwiedzanie.

Urlop w Kazimierzu Dolnym to niezapomniane przeżycie. Świetnie bawić będą się tu zarówno rodziny z dziećmi, pary czy grupy przyjaciół. Miasteczko oferuje szereg atrakcji dedykowanych miłośnikom spokojnego spędzania czasu, a także fanom mocniejszych wrażeń. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Weekend w Kazimierzu Dolnym – obowiązkowe zwiedzanie

Kazimierz Dolny kojarzy się przede wszystkim z kolebką polskiego renesansu. Przyjazd tutaj nie może się więc obyć bez zwiedzania. A do zobaczenia jest naprawdę wiele. Punktem obowiązkowym jest oczywiście Stary Rynek otoczony malowniczymi kamieniczkami z zabytkową studnią znajdującą się na jego środku. Przechadzając się wąskimi uliczkami miasta, w pełni poczujecie jego wyjątkową atmosferę.
Koniecznie zawitajcie także do kościołów pw. Św. Jana Chrzciciela oraz Św. Bartłomieja. Te zabytkowe budowle robią niezapomniane wrażenie. Godna uwagi jest również XVIII-wieczna synagoga z imponującym zegarem słonecznym.
W ramach dalszego spaceru warto wybrać się do ruin gotycko – renesansowego zamku na wzgórzu. Znajdziecie tam wapienne mury oraz basztę zwaną Wieżą Łokietka.
Jeśli na miejsce noclegu wybierzecie klimatyczny Król Kazimierz Hotel & SPA, będziecie mogli skorzystać z możliwości zwiedzania miasta z przewodnikiem, który opowie Wam o wszystkich tajemnicach tego wyjątkowego miejsca. Oferujemy także organizację przejażdżek dorożkami po okolicy.

Atrakcje wokół Kazimierza Dolnego

Z kolei miłośnikom kontaktu z przyrodą polecamy wycieczki za miasto. Wokół miasteczka roztaczają bowiem piękne, tereny spacerowe z wąwozami lessowymi na czele. Koniecznie musicie zobaczyć urokliwy Korzeniowy Dół, Wąwóz Plebanka oraz Wąwóz Granicznik z Piorunową Skalą.

Jeśli natomiast planujecie całodzienną wycieczkę, to można wybrać się do Bochotnicy, gdzie znajduje się wzgórze zamkowe oraz kamieniołomy.
Podczas spacerów w dół Wisły, pamietające, by nie ominąć zabytkowych spichlerzy.

Zorganizowane rozrywki od Król Kazimierz Hotel & SPA

Naszych gościom oferujemy szereg dodatkowych atrakcji, dzięki którym spędzą w Kazimierzu Dolnym niezapomniany czas. Zapraszamy Was na rejsy statkiem po Wiśle. W zależności od kierunku dopłyniemy do Janowca lub Puław.
Dla zainteresowanych zorganizujemy również konne wycieczki po okolicach miasteczka. A dla miłośników ekstremalnych wrażeń przygotowaliśmy przejażdżki samochodami terenowymi po wąwozach.
Zapraszamy także na spływy kajakowe, wycieczki na quadach lub paintball na profesjonalnym poligonie. Organizujemy również treningi nordic walking po malowniczych ternach zielonych Kazimierza Dolnego.
Jak widać oferta turystyczna miasta jest ogromna, a nasz hotel dodatkowo ją wzbogaca. Wieczorem zapraszamy Was do korzystania z oferty kulturalnej miasta lub spędzenia czasu przy zorganizowanym przez nas ognisku nad brzegiem Wisły lub grillu na hotelowym tarasie widokowym. Stąd Kazimierz Dolny wygląda naprawdę zachwycająco.

Newsletter

Zapisz się do newslettera . Prosimy o podanie swojego adresu e-mail.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij