10 września 2021

Oznaczenia hoteli gwizdkami mają za zadanie ułatwić podróżnym ocenę standardu, jaki oferuje dany obiekt. W praktyce jednak standard w jednym hotelu z konkretną liczbą gwiazdek wcale nie musi być taki sam jak w innym. Duże rozbieżności w tej kwestii można zauważyć między poszczególnymi krajami, gdyż wymogi w każdym państwie są różne. W związku z tym, w dzisiejszym artykule przedstawiamy, czego można spodziewać się po polskim hotelu 4-gwiazdkowym, takim jak Król Kazimierz Hotel & SPA.

 

Co powinno znaleźć się w hotelu czterogwiazdkowym?

Oznaczenia hoteli gwizdkami mają za zadanie ułatwić podróżnym ocenę standardu, jaki oferuje dany obiekt. W praktyce jednak standard w jednym hotelu z konkretną liczbą gwiazdek wcale nie musi być taki sam jak w innym. Duże rozbieżności w tej kwestii można zauważyć między poszczególnymi krajami, gdyż wymogi w każdym państwie są różne. W związku z tym, w dzisiejszym artykule przedstawiamy, czego można spodziewać się po polskim hotelu 4-gwiazdkowym, takim jak Król Kazimierz Hotel & SPA.


 

Zacznijmy od standardu pokoju

Każdy hotel 4-gwiazdkowy powinien posiadać pokoje wyposażone w łazienkę. Wytyczne obejmują też odpowiedni rozmiar pomieszczeń. Pokój jednoosobowy powinien mierzyć 12 m², a dwuosobowy 16 m ². Na terenie obiektu powinny zaleźć się także apartamenty składające się z salonu, sypialni z łazienką oraz przedsionkiem z wydzielonym WC.
Bez względu na standard pokoju w każdym musi się znaleźć łóżko jedno- lub dwuosobowe, szafa z minimum trzema wieszakami, szafka nocna, stolik, biurko, krzesło, fotele lub kanapa wypoczynkowa, lustro, wieszak na ścianie, lampka do pracy i nocna, co najmniej jedno gniazdko elektryczne przy miejscu pracy oraz bagażnik na torbę podróżną. 
Dodatkowo każdy pokój w hotelu 4-gwiazdkowym powinien być wyłożony wykładziną i posiadać zasłony, żaluzje lub rolety. Na stanie mają się znajdować szklanki dla gości, woda butelkowana, radio, TV, telefon, minibar lub lodówka, materiały do pisania, zestawy do czyszczenia odzieży i obuwia, igielnik oraz suszarka do włosów.
Z kolei łazienki muszą być wyposażone w wannę lub kabinę prysznicową, umywalkę z blatem oraz WC. Do tego w każdym wnętrzu powinno znaleźć się lustro, gniazdko elektryczne z osłoną, kosz na śmieci oraz kosmetyki dla Gości w postaci mydełek lub dozownika z mydłem w płynie. Do tego dla każdego Gościa w łazience powinny być przygotowane ręczniki, szklanka albo kubek.

Standard wyposażenia hotelowego

Konkretne wytyczne dotyczą również wyposażenia samego hotelu 4-gwiazdkowego. Cały obiekt musi posiadać oświetlenie zewnętrzne, oraz być wyposażony w odrębne wejście dla Gości. Istotnym aspektem jest zadaszenie przed deszczem lub umieszczenie wejścia we wnęce. Alternatywą może być zainstalowanie drzwi obrotowych lub otwieranych automatycznie. Wówczas można zrezygnować z zadaszenia. Wszelkie dostawy hotelowe muszą być przeprowadzane przy innym wejściu niż główne, chyba że obiekt hotelowy znajduje się w zwartej zabudowie miejskiej.
Na terenie hotelu powinien znaleźć się parking strzeżony lub monitorowany. Do tego każdy pokój musi posiadać klimatyzację, a goście muszą mieć całodobowy dostęp do ciepłej i zimnej wody oraz telefonu i faksu w recepcji. Na terenie hotelu powinna znaleźć się strefa z ogólnodostępną telewizją, radiem i internetem. Jeśli hotel jest wyższy niż 2 pietra musi posiadać windę.

Usługi hotelowe w hotelu 4-gwiazdkowym

By móc uzyskać 4 gwiazdki, trzeba nie tylko spełnić wymagania architektoniczne i związane z wyposażaniem obiektu, ale też zapewnić Gościom określony wachlarz usług. Należą do nich usługa budzenia oraz przechowywania bagażu, pieniędzy i drogocennych przedmiotów. Sprzątanie pokojów powinno odbywać się codzienne lub na życzenie gościa.
W hotelach 4-gwiazdkowych uświadczymy możliwości skorzystania z room service przez co najmniej 18 godzin. Obiekt musi również świadczyć usługę prania, prasowania i czyszczenia odzieży. Ręczniki i pościel powinny być wymieniane codziennie lub na życzenie Gościa.
W każdym hotelu 4-gwiazdkowym musi znaleźć się restauracja oraz bar. Tego typu obiekty powinny posiadać profesjonalne zaplecze konferencyjne, a także świadczyć usługi z zakresu wellness i SPA.

 

4-gwiazdkowy Król Kazimierz Hotel & SPA

Gwarantujemy, że tych wszystkich udogodnień uświadczycie, przyjeżdżając do Król Kazimierz Hotel & SPA. Usługi w naszym obiekcie są zdecydowanie bardziej rozbudowane. Oprócz tych niezbędnych, możecie skorzystać u nas także z hotelowego klubu nocnego, pięknego tarasu widokowego czy klubu bilardowego, a także przestronnej i kolorowej sali zabaw dla najmłodszych. Oferujemy również basen dla Gości oraz strefę saun. Zapraszamy też na relaksujące rytuały pielęgnacyjne do luksusowej strefy SPA i na ekskluzywne zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem renomowanych kosmetyków marki Yonell oraz Comfort Zone.
Naszym Gościom zapewniamy również liczne atrakcje dodatkowe w postaci zwiedzania miasta z przewodnikiem, wycieczek pieszych i rowerowych po okolicznych terenach zielonych, organizację rejsów po Wiśle, ognisk czy jazdy na quadach oraz off-roadu. Gwarantujemy, że przyjeżdżając do nas, na pewno nie będziecie się nudzić

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera . Prosimy o podanie swojego adresu e-mail.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij