03 kwietnia 2023

Kazimierz Dolny to świetne miejsce na wypoczynek. Urokliwe uliczki, zabytkowe budowle, liczne ścieżki do spacerowania oraz smaki tego regionu sprawią, że niezależnie od pogody spędzicie miło czas. Oprócz atrakcji dostępnych na co dzień, warto dowiedzieć się jakie imprezy kulturowe oraz sportowe odbywają się podczas Waszego pobytu w Kazimierzu. Właśnie dlatego przygotowaliśmy listę ciekawych wydarzeń w Kazimierzu Dolny na 2023 roku.

Kazimierz Dolny to świetne miejsce na wypoczynek. Urokliwe uliczki, zabytkowe budowle, liczne ścieżki do spacerowania oraz smaki tego regionu sprawią, że niezależnie od pogody spędzicie miło czas. Oprócz atrakcji dostępnych na co dzień, warto dowiedzieć się jakie imprezy kulturowe oraz sportowe odbywają się podczas Waszego pobytu w Kazimierzu. Właśnie dlatego przygotowaliśmy listę ciekawych wydarzeń w Kazimierzu Dolny na 2023 roku.

Święto wina w Janowcu (28.05-29.05)

To dwudniowe wydarzenie odbędzie się na Zamku w Janowcu, który położony jest zaledwie 25 km od Król Kazimierz Hotel & SPA. Święto Wina to przede wszystkim występy kapel i zespołów ludowych, widowiska historyczne, a co najważniejsze degustacja win tego regionu. Czeka Was świetna zabawa na skraju Małopolskiego Przełomu Wisły.

Henry No Hurry – koncert (3.06)

Wydarzenie odbędzie się na Małym Rynku w Kazimierzu Dolnym. Według strony Rytmy.pl, na której możecie zakupić bilet na koncert, będzie to pod względem sceniczny osobliwy one man show, w trakcie którego kompozycje z pogranicza gatunków indie-folk oraz singer-songwriter przeplatane będą licznymi anegdotami i ekscentrycznym filozofowaniem. Urozmaicone instrumentarium, nierzadko zapętlane przy pomocy loopera, stworzy wiele planów, a tym samym wrażenie, jakby na scenie występowała więcej niż jedna osoba.

57. Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu (22.06-25.06)

To kilkudniowy festiwal, który co roku przyciąga do Kazimierza Dolnego wielu miłośników muzyki oraz śpiewu ludowego. Rynek oraz jego okolica zapełnią się wieloma atrakcjami oraz ludowymi wykonawcami z całego kraju, z których zostanie wyłoniony zwycięzca całego wydarzenia. Imprezę urozmaicą odbywające się drugiego dnia Targi Sztuki Ludowej organizowane przez Stowarzyszenie Twórców Ludowych.

10. Kazimiernikejszyn (12.07-15.07)

To wielogatunkowy festiwal muzyczny, który odbędzie się w szczególnym miejscu, jakim są Kamieniołomy w Kazimierzu Dolnym. Podczas imprezy wystąpią artyści, tacy jak: Igo, Vito Bambino, Katarzyna Nosowska, Fisz Emade Tworzywo, Karaś/Rogucki, Kasia Sochacka, Dubioza Kolektiv oraz Blenders.

Kazimierski Festiwal Wina (21.07-23.07)

Wydarzenie skupia się przede wszystkim na winie, możliwości odwiedzenia stoisk prowadzonych przez lokalnych, jak i pochodzących z innych zakątków kraju właścicieli winnic. Dodatkowo będzie to niepowtarzalna okazja, aby spróbować regionalnych serów, przetworów wytwarzanych przez tutejszych gospodarzy oraz tradycyjnych potraw. Dla tych, co kochają ludowe dzieła, będzie możliwość zakupu lokalnych wyrobów, rodzimego rzemiosła, ceramiki i wielu innych. A to wszystko dopełnią występy muzyczne.

Muzyczny Kazimierz (28.07-19.08)

To cykl plenerowych weekendowych koncertów odbywających się w Kamieniołomach, podczas których wystąpią jedni z najpopularniejszych polskich artystów. Wydarzenie rozpocznie się od koncertu zespołu KULT (28.07). Następnie na kazimierskiej scenie będziecie mogli usłyszeć: Agnieszkę Chylińską (29.07), Nocnego Kochanka (11.08), LemON (12.08), Lady Pank (18.08) oraz Mrozu (19.08).

Dwa Brzegi. Festiwal Filmu i Sztuki (29.07-6.08)

To niesamowite święto kina, którego celem jest poszerzenie wiedzy i świadomości na temat sztuki filmowej, a to wszystko w pięknej scenerii urokliwego Kazimierza. Całe wydarzenie będzie wypełnione kinem, muzyką, spotkaniami z twórcami oraz seansami kinowymi. Wszelkie dodatkowe informacje oraz program festiwalu znajdziecie się na stronie organizatora.

Regaty Kazimierskie (26.08)

Wyścig tradycyjnych łodzi drewnianych wzdłuż wału wiślańskiego w centrum Kazimierza. To niepowtarzalne wydarzenie pełne emocji i wielu utalentowanych zawodników.

Pardes Festival (6.09-10.09)

To pięciodniowe wydarzenie będzie miało miejsce w różnych lokalizacjach Kazimierza Dolnego oraz Janowca. Celem festiwalu jest odkrycie zakorzenionych od dawna splotów chrześcijańsko-żydowskich na Lubelszczyźnie oraz przywrócenie pamięci polskich Żydów, ich miasteczek, muzyki oraz kultury.

7. Skrzydła nad Kazimierzem (8.09-10.09)

Cała impreza to połączenie pokazów lotniczych, wielu atrakcji oraz koncertów, a to wszystko na terenie portu jachtowego Marina.

24. Święto Jesieni (24.09)

To kiermasz produktów regionalnych, darów jesieni oraz rękodzieła. Połączony z festynem i występami muzycznymi. Jego celem jest podziękowanie za tegoroczne plony, bogactwo owoców oraz warzyw, którymi ziemia obdarowała wiejskie tereny Lubelszczyzny. Wydarzenie odbędzie się na błoniach przed Muzeum Nadwiślańskim.

16. Kazimierski Jarmark Świąteczny (9.12-10.12)

Coroczny Jarmark to pełne gwaru i wyjątkowej atmosfery wydarzenie, które ma miejsce na Rynku w Kazimierzu. W tracie jego trwania odbędą się liczne warsztaty, kiermasze oraz występy artystyczne. Idealna okazja, aby skosztować świątecznych przysmaków oraz poznać kazimierskie zwyczaje bożonarodzeniowe.

Sylwester miejski (31.12-1.01)

Na kazimierskim Rynku odbędzie się muzyczne pożegnanie starego roku oraz powitanie tego, co nowe. Wydarzenie urozmaicą liczne koncerty oraz dobra zabawa. 

Newsletter

Zapisz się do newslettera . Prosimy o podanie swojego adresu e-mail.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij