22 czerwca 2021

Wakacje to idealny moment na spędzanie czasu na świeżym powietrzu, zwłaszcza podczas urlopów. Jeśli w tym roku pragniecie odwiedzić najpiękniejsze, renesansowe miasteczko w Polsce, czyli Kazimierz Dolny, to koniecznie przeczytajcie o atrakcjach outdoorowych, jakie przygotował dla Was Król Kazimierz Hotel & SPA. Przyjeżdżając do nas, na pewno nie będziecie się nudzić.

Kazimierz Dolny to pięknie położona miejscowość obfitująca w liczne atrakcje. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy zwiedzania, jak i zwolennicy aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Lokalizacja miejscowości nad brzegiem Wisły i w otoczeniu malowniczej przyrody Kazimierskiego Parku Narodowego daje nieograniczone możliwości do spędzania wolnego czasu. 

Aktywnie w Kazimierzu Dolnym

Kazimierz Dolny i jego okolice to znakomita przestrzeń do aktywnego wypoczynku. Polecamy przede wszystkim wycieczki rowerowe, marsze nordic walking czy poranny jogging. Na Gości Król Kazimierz Hotel & SPA czeka wypożyczalnia rowerów marki Gary Fisher. Oferujemy też kijki do nordic walking, które przydadzą się podczas pieszych wędrówek po pięknych wąwozach lessowych znajdujących się nieopodal miasteczka.

Wodne atrakcje w Kazimierzu Dolnym

Przyjeżdżając do Kazimierza Dolnego, koniecznie trzeba też skorzystać z wodnych atrakcji, jakie oferuje miasto. Ze względu na swoje położenie nad samym brzegiem Wisły, można tutaj skorzystać z ciekawych, wodnych aktywności. Niekwestionowanym numerem jeden są z pewnością rejsy statkiem po Wiśle do przystani w Janowcu lub do Puław. Podczas rejsu można rozkoszować się pięknym widokiem na przybrzeżną faunę i florę okolicy. 

Z kolei ci, którzy pragną poczuć się jeszcze bliżej natury, powinni wybrać się na spływ kajakowy rzeką Chodełką lub rzeką Wieprz. To malownicze dopływy Wisły, wręcz stworzone do tego rodzaju aktywności.

Ekstremalnie w Kazimierzu Dolnym

A jeśli macie ochotę poczuć nieco adrenaliny, serdecznie polecamy off-road, czyli jazdę samochodami terenowymi po wąwozach lessowych Kazimierskiego Parku Narodowego. To niezapomniane przeżycie, które z pewnością na długo zapadnie w Waszej pamięci. Profesjonalni kierowcy zadbają o idealne połączenie ekstremalnej jazdy i 100% bezpieczeństwa. Przejażdżki offroad to wyjątkowa atrakcja dla całej rodziny.
Nocne zwiedzanie Kazimierza Dolnego
Przygotowaliśmy również coś dla miłośników zwiedzania. Kazimierz Dolny to przepiękne miasto, które urzeka swoją renesansową architekturą. Jego budowle są unikatowe na skalę europejską. Nieustannie przyjeżdżają tu turyści z całego świata, by zobaczyć tę perełkę architektoniczną. Miasteczko jeszcze bardziej zachwyca po zmierzchu, kiedy budynki są pięknie podświetlone. Nocne zwiedzanie Kazimierza Dolnego to niebywała gratka dla każdego miłośnika architektury i historii. W Król Kazimierz Hotel & SPA zapewniamy nocne spacery z przewodnikiem, który oprowadzi Was po najciekawszych zakątkach miejscowości i opowie o historiach z nimi związanych. Letnie noce to idealny czas, by skorzystać z tej wyjątkowej możliwości.

Ogniska nad brzegiem Wisły

Lato to także doskonały moment na organizowanie ogniska. Nie ma chyba bardziej malowniczego terenu na jego przygotowanie niż brzegi Wisły. Na życzenie Gości Król Kazimierz Hotel & SPA z przyjemnością zorganizuje rodzinne ognisko z pieczeniem kiełbasek i wspólnym śpiewaniem. Zapraszamy także na letniego grilla na tarasie naszego hotelu, skąd roztacza się przepiękny widok na panoramę miasta.

Jak widać, pobyt w Kazimierzu Dolnym wręcz obfituje w atrakcje. Miasteczko to jest z pewnością znakomitym miejscem na ciekawe spędzenie czasu zarówno dla par, jak i grup przyjaciół czy rodzin z dziećmi. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do rezerwacji pokojów w Król Kazimierz Hotel & SPA. Spędźcie z nami niezapomniane wakacje w Kazimierzu Dolnym.

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera . Prosimy o podanie swojego adresu e-mail.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij